European Dogfrisbee Championships '12
European Dogfrisbee Championships '12

TERMINY DOG GAMES

28-29 kwietnia 2018

Kaputy k/Warszawy

23-24 czerwca 2018

Kaputy k/Warszawy

23-24 września 2017

Kaputy k/Warszawy

FreeStart - NOWOŚĆ 2017!

Pomysł na "FreeStart" pojawił się podczas dyskusji facebookowej o trudnej doli osób myślących o debiucie freestyle’owym.

 

Poziom występów w konkurencjach freestyle'owych rozgrywanych w Polsce jest stosunkowo wysoki i, nawet w Starters (UpDog lev.1), może przytłoczyć potencjalnego debiutanta.

Dodatkowo, debiutanci obawiają się występu przed publicznością, która potrafi tłumnie pojawić się na Zawodach Latających Psów.

Nie każdy debiutant jest też gotowy na dwie rundy o zróżnicowanym charakterze - Rundę Kryteriów i Rundę Efektu.
Pomyśleliśmy, że Dog Games, zawody o piknikowo - sportowo - towarzyskim charakterze, mogłyby być idealnym miejscem na pierwszy start we Freestyle. 


Klamka zapadła - sezon 2017 na Dog Games zadebiutuje FreeStart, na który wywołujemy z podwórek i parków pasjonatów dogfrisbee, którzy chcą w komfortowych warunkach postawić swój pierwszy krok, bez presji na wynik (nie będzie rankingu), w kameralnym gronie przychylnych i zazdroszczących umiejetności osób (sami dystansowcy), a przy tym na profesjonalnie urządzonym i nagłośnionym polu.

 

Największą, jak się wydaje, korzyścią będą karty ocen sędziowskich. Każdy zawodnik otrzyma taki komplet z ocenami punktowymi i opisowymi - co było dobre, a nad czym warto popracować.

A teraz, w krótkich, żołnierskich słowach... 

Co to jest FreeStart?

 

  • FreeStart to pierwszy publiczny występ freestyle'owy, "przetarcie" przed właściwym debiutem na zawodach dogfrisbee.

  • FreeStart, to tylko jedna runda kryteriów (regulamin UpDog) plus dwa rzuty do Sweet Spot’u;

  • FreeStart będzie oceniany przez certyfikowanych sędziów UpDog, użyte będą karty punktowe z Freestyle Showcase level 2;

  • FreeStart jest dostępny dla debiutantów, w konsekwencji czego można w nim wystąpić tylko raz. Organizator ma prawo dopuścić do występu zawodnika, który miał minimum dwa sezony absencji w konkurencjach freestyle’owych.

  • FreeStart nie będzie miał swojego rankingu - trofeami będą karty ocen i certyfikat debiutu, wyniki będą publikowane w porządku alfabetycznym, ale z podanymi punktami.

  • FreeStart będzie organizowany podczas zawodów Dog Games drugiego dnia, w niedzielę około godziny 12:00.