European Dogfrisbee Championships '12
European Dogfrisbee Championships '12

TRÓJBÓJ LONG DISTANCE

To duma i specyfika Dog Games, więc warto poświęcić mu kilka zdań.

 

Celem Trójboju jest wyłonienie dwójki bohaterów dnia: Mistrzyni i Mistrza Long Distance.

 

Każdą z konkurencji dystansowych Trójboju zawodnicy (teamy) będą kończyć z najlepszym rezultatem. Ich suma da wynik uwzględniany w klasyfikacji Trójboju. 

 

Przykład: 

Uzyskujesz w Record Chase 68 m 33 cm, w TheQuadruped 62 metry, w Long Throw udało Ci się pokonać odległość 60 metrów.

Twój wynik w Trójboju, to: 190 metrów i 33 cm. Imponujące?

 

Zawodnik, którego wynik końcowy będzie najwyższy wśród Panów okrzyknięty Mistrzem Long Distance, a w kategorii Pań - Mistrzynią Long Distance.

 

Uwagi o specyfice każdej ze składowych Trójboju.

 

Record Chase - ma prostą startegię osiągnięcia jak najlepszego wyniku - rekordu. Im dalej rzuciłeś, tym dłużej jesteś w konkursie, tym więcej masz szans na poprawienie swojego rekordu. Możesz rzucać wszystkimi dyskami wyszczególnionymi w regulaminie USDDN - masz naprawdę ogromny wybór, więc możesz osiągnąć potężne odległości. Byleby Twój pies był w stanie dogonić tak dalekie rzuty..

 

The Quadruped - to gra dystansowo - strategiczna. Możesz rzucać najdalej -  i odpaść na początku zawodów! Rywalizujemy w grupach kilkuosobowych, w każdej rundzie rzutowej odpadają drużyny z najgorszymi rezultatami. Zdarza się, że wygrywa team z przeciętnym wprawdzie rekordem, ale zawodnik rzuca pewnie i dobrze technicznie, a jego pies pewnie i niezawodnie dogania i chwyta. Dyski używane w The Quadruped muszą miec kształt, wagę rozmiar dysku Fastback. W praktyce są to Wham-O /DTW/ Fastback, Hero XTRA, Hero Air, Hero Super Aero.

 

Long Throw, to nowość, zaadoptowany dla potrzeb Dog Games regulamin lekkoatletycznych skoków pionowych (np. skok wzwyż). 

Zawodnicy (teamy) pokonują kolejno odległości wyznaczane przez sędziego.

(odpowiednik podnosznia poprzeczki w skokach pionowych).

Panie zaczynają od 25 metrów, panowie od 35 metrów, a w każdej kolejnej rundzie odległość jest powiększana o 5 metrów.

Team zalicza odległość, gdy pies schwyta dysk za wyznaczoną przez tą odległość linią.

Trzy kolejne nieudane próby (niekoniecznie na tej samej odległości) oznaczają koniec konkursu dla danego teamu. Podobnie jak w skokach pionowych można opuszczać odległości, przenosić próby na większą odległość. W przypadku osiągniecia identycznych wyników rozstrzygają zasady oparte na ilości nieudanych prób, podobnie jak w konkursach lekkoatletycznych. Strategia ma zatem dużo do powiedzenia. Technika rzutu również, ponieważ JEDYNYM dostępnym w tej konkurencji dyskiem będzie WHAM-O /DTW/ FASTBACK!

 

Szczegółowe regulaminy znajdziecie w odpowiednim dziale.

 

Miłej zabawy!!!!!!